Hea uudis on see, et enamik kõrvaltoimeid on ajutised

Hea uudis on see, et enamik kõrvaltoimeid on ajutised

Kahvatu nahk muudab naha all olevad veresooned nähtavamaks ja muudab selle piirkonna naha tumedamaks.

  • Naha seisundid. Teatud nahahaigused, nagu ekseem või kontaktdermatiit, võivad põhjustada naha tumenemist lööbepiirkonna põletiku ja sügelev naha kroonilise hõõrumise tõttu.
  • Ravimite kõrvaltoimed. Mõned ravimid, näiteks glaukoomitilgad, võivad silmade all olevat nahka tumedamaks muuta.
  • Elustiili mõju tumedatele silmaümbrustele

    Vale elustiili valikuid, mis põhjustavad silmade all tumedaid ringe, saab nende nahamuutuste tagasipööramiseks kergesti parandada. Nende hulka kuuluvad unepuudus, dehüdratsioon, päikese käes viibimine, suitsetamine ja liigne alkoholitarbimine:

    • Magama. Õige une puudumine häirib vereringet. See toob kaasa vere kogunemise piirkonnas, mis laiendab veresooni, muudab need nähtavamaks ja muudab piirkonna naha tumedamaks. See võib muuta piirkonna paistetuks ja paistetuks.
    • Dehüdratsioon. Piisava igapäevase veetarbimise puudumine muudab silmaaluse piirkonna vajunud ja veresooned nähtavamaks. See annab nahale tumeda välimuse.
    • Päikese käes viibimine. Päike põhjustab melaniini tootmist, mis muudab silmaaluse naha tumedamaks.
    • Suitsetamine. Suitsetamine hävitab teie kollageeni, mis muudab teie silmade all oleva naha õhemaks ja veresooned nähtavamaks.
    • Alkohol. Liigne alkoholi tarbimine kuivatab nahka, mis muudab veresooned paremini nähtavaks.

    Kellel on oht tumedate silmaringide tekkeks?

    Teatud inimestel on vastuvõtlikum tumedate ringide tekkele silmade all, näiteks neil, kelle perekonnas on esinenud tumedaid silmaaluseid, vanemad inimesed või need, kelle nahas on loomulikum pigment. Kahjuks ei ole võimalik tumedate ringide teket peatada. Saate välimust edasi lükata, kui hoolitsete korralikult enda ja oma naha eest.

    Tumedate ringide ennetamise viisid

    Kui teil on geneetiliselt kalduvus tumedate ringide tekkeks silmade all, vananete või teil on teatud haigusseisundid, ei pruugi teil olla võimalik tumedate ringide teket vältida. Kui need ilmnevad elustiilivalikute tõttu, saate neid ennetada.

    Siin on üldised näpunäited, mis aitavad teil vältida tumedate ringide teket silmade all:

    • Veenduge, et magate palju (7-8 tundi öösel).
    • Hoidke veega hästi hüdreeritud.
    • Vältige suitsetamist ja liigset alkoholitarbimist.
    • Kandke iga päev laia spektriga päikesekaitsekreemi SPF 50+.
    • Kandke UV-kaitsega päikeseprille.

    Lisaks on ka teisi meetodeid tumedate ringide raviks silmade all, mida võite proovida. Need hõlmavad koduseid ja professionaalseid ravimeetodeid.

    Kodune ravi tumedate ringide vastu

    Kuigi silmaaluseid tumedaid ringisid ei ravita, on mõned kodused ravimeetodid ja elustiili muutused, mis võivad aidata nende välimust vähendada.

    Jahedad kompressid Võib kahandada laienenud veresooni
    Palju magada Annab teie kehale aega õige verevoolu taastamiseks ja koekahjustuste parandamiseks.
    Õige niisutus Taastab piirkonna kudede mahu.
    Kasutage mitut patja Pea tõstmine patjadega aitab eemaldada piirkonnast liigset vedelikku.
    Päikesekaitsekreem ja päikeseprillid Päikesekaitsekreemi ja päikeseprillide igapäevane kandmine kaitseb piirkonda UV-kahjustuste ja naha tumenemise eest.

    Teise võimalusena võib tumedaid silmaaluseid leevendada järgmiste toodete/tegevuste lisamine oma igapäevarutiini:

    • Teekotid. Võite asetada teekotid silmadele. Tees sisalduv kofeiin ahendab veresooni.
    • Silmaümbruse kreemid. Abiks võib olla kofeiini, nahavalgendajaid, retinooli ja antioksüdante sisaldavate silmakreemide igapäevane kasutamine.
    • Niisutage. Niisutajad on kohustuslikud kõigile. Kui teil on tumedad silmaalused, valige selline, mis sisaldab rahustavaid koostisosi, nagu hüaluroonhape, aaloe või kurk.
    • Näomassaaž. Igapäevane näohooldus suurendab verevarustust ja parandab vereringet.
    • Meik. Kuigi meik ei paranda algpõhjust, võib peitekreem katta tumedad ringid.

    Professionaalsed tumedate ringide hooldused

    Kui kodused ravimeetodid ei aita, on kõige parem pöörduda oma dermatoloogi poole professionaalse ravi saamiseks, mis hõlmab järgmist:

    • Retsepti kreemid. Hüdrokinooni, aselaiinhapet või retinoide sisaldavad kreemid võivad pigmendi eemaldada. Retinoidid võivad naha paksendamiseks suurendada ka kollageeni tootmist.
    • Meditsiinilised nahahooldustooted. Nahavalgendajatega tooted, nagu hüdrokinoon, kojichape, lagrits, retinoidid, glükoolhape ja C-vitamiin, võivad aidata pigmenti eemaldada.
    • Keemilised koorimised. Keemilised koorimised aitavad eemaldada https://dietoll-official.top/ tumedat nahka piirkonnast. Süstitavad täiteained võivad piirkonna õhukest nahka tihendada, mis muudab selle all olevad veresooned vähem nähtavaks.
    • Laserid. Laserteraapia abil saab taastada kollageeni ning eemaldada veresooni ja pigmenti, mis aitab parandada naha välimust selles piirkonnas.
    • Mikronõelamine. Mikronõelamine PRP (trombotsüütide rikas plasma) või PRF (trombotsüüdirikas fibriin) abil võib aidata selles piirkonnas kollageeni taastada, muutes naha paksemaks ja veresooned vähem nähtavaks. See võib isegi pigmendi eemaldada.
    • Kirurgia. Kui teil on rohkem kortsus, mis on tume nahk, eemaldab kirurgiline blefaroplastika liigse tumeda naha koheselt.

    Tumedad ringid silmade all, kuigi ei ole eluohtlikud, võivad rikkuda teie enesekindlust ja mõjutada teie elukvaliteeti. Kui teil tekivad need, pöörduge põhjuse väljaselgitamiseks oma arsti poole. Paljud põhjused on ravitavad ja vähendavad nende välimust. Kui ravitavaid põhjuseid ei ole, võib arst aidata teil otsustada, milline ravi on teie jaoks parim.

    Probiootikumid pärinevad 1900. aastate algusest, kuid populaarsust kogusid alles hiljuti. Viimastel aastakümnetel on uuringud selgitanud probiootikumide kasulikkust soolestikule, nahale, maksale, reproduktiivsüsteemile ja immuunsüsteemile.

    Peamised äravõtmised:

    • Probiootikumid on kogum elusaid terveid mikroorganisme, mis edendavad tervet keha.
    • Mikrobioom on mikroorganismide kogum, mis elab ja on spetsiifiline teatud kehaosas.
    • Praegu arvatakse, et nahk ja soolestik suhtlevad immuunsüsteemi, endokriinsüsteemi, ainevahetuse ja närvisüsteemi kaudu.
    • Probiootikumid võivad mängida rolli akne ravis.
    • Serene Skin probiootikum sisaldab nelja probiootilist tüve ja K2-vitamiini, mis võivad aidata võidelda akne vastu.

    Kui mõistame rohkem inimkeha ja teatud haiguste põhjuseid, võime avastada, et probiootikumid võivad aidata ka teisi haigusi. Hiljuti on teadlased avastanud, et akne on seotud teatud mikroorganismide taseme häiretega, mis võivad probiootikumidest kasu saada, näiteks Serene Skin.

    Naha ja soolestiku suhtlus

    Rada, mis võimaldab soolestikus ja nahal suhelda, on praegu uurimistöös kuum teema. Seda nimetatakse "soolestiku-naha teljeks". Seda rada pole veel täielikult selgitatud, kuid arvatakse, et see hõlmab immuun-, endokriin-, metaboolset ja närvisüsteemi. Arvatakse, et see suhtlus hõlmab molekulide ülekandumist soolestikust vere kaudu nahale ja vastupidi.

    Selgitatud probiootikumid ja mikrobioom

    Probiootikumid on tervete elusate mikroorganismide kogum, mis tarbides edendavad tervet keha. Neid leidub teatud toitudes, nagu jogurt või kombucha, või suukaudse või paikse lisandina. Kasutamisel hoiavad probiootikumid halvad mikroorganismid teie kehas kontrolli all, nii et need ei saa põhjustada infektsioone ega muid terviseprobleeme.

    Mikrobioom on konkreetsete mikroorganismide kogum, mis elab teatud kehaosas, näiteks soolestikus. Igas kehaosas on teatud mikroorganismid, mis elavad seal ja elavad harmoonias. Näiteks nahal elavad mikroorganismid erinevad soolestikus elavatest mikroorganismidest. Kui halbu mikroorganisme on rohkem kui häid, hävib olemasolev harmoonia ja võivad tekkida haigused.

    Mis on rahulik nahk?

    Serene Skin probiootikum sisaldab nelja probiootilist tüve ja K2-vitamiini, et tervendada ja taastada õige soolestiku-naha telg. Need olid spetsiaalselt loodud selleks, et aidata taastada naha tasakaalu. Need probiootilised tüved toetavad soolestiku tervist ja immuunsüsteemi. Mõned neist bakteritest toodavad karotenoide, mis toimivad antioksüdandina. Antioksüdandid hoiavad keha tervena ja võitlevad vabade radikaalide kahjustustega. K2-vitamiin aitab säilitada õiget kollageenitaset, et nahk oleks terve. Väikesed uuringud on näidanud probiootikumide kasulikkust akne ravis.

    Kas probiootikumid võivad aknet aidata?

    Akne on naha põletikuline seisund, mis on põhjustatud liigsest rasutootmisest ja pooride ummistumisest surnud naharakkude ja bakteritega. See toob kaasa akne punnide, pustulite ja tsüstide moodustumise nahal. Hiljutised uuringud on leidnud, et teatud tüüpi C. acnes bakterid sisaldavad geene, mis põhjustavad põletikku ja liigset naharakkude tootmist ning poore ummistavat rasu. Teoreetiliselt võib akne ägenemist leevendada probiootikumide tarbimine koos heade bakteritega, millel on põletikuvastased omadused või mis hoiavad neid halbu baktereid kontrolli all. Selle seose täielikuks mõistmiseks tuleb läbi viia rohkem uuringuid.

    Uuringud on näidanud, et probiootikumide kasutamine koos suukaudsete antibiootikumidega akne raviks on kasulik. Probiootikumid võivad vähendada suukaudsete antibiootikumide pikaajalise kasutamisega seotud kõrvaltoimeid, nagu kandidoosi. Samuti on tõendeid selle kohta, et probiootikumid koos suukaudsete antibiootikumidega võivad samuti aidata vähendada aknekahjustuste arvu paremini kui suukaudsed antibiootikumid üksi. Selle kombinatsiooni eeliste paremaks mõistmiseks on aga vaja rohkem uurida.

    Probiootikumide kõrvaltoimed

    Enamiku tervete inimeste jaoks ei põhjusta probiootikumid mingit kahju, kuid see ei tähenda, et nad ei põhjusta mingeid kõrvaltoimeid. Hea uudis on see, et enamik kõrvaltoimeid on ajutised. Kõige sagedasemad kõrvaltoimed, mis tekivad pärast probiootikumidega alustamist, on maoärritus. Mõned kogevad iiveldust, valu, gaasi tekkimist, puhitus, kõhukinnisust ja kõhulahtisust. Paljudel taanduvad need sümptomid mõne päeva pärast. Kui sümptomid ei kao, lõpetage selle võtmine ja pöörduge oma arsti poole. Kui maoärritus on tõsine, lõpetage nende võtmine ja pöörduge oma arsti poole.

    Kes ei peaks probiootikume võtma?

    Probiootikumi kasutamise alustamist on alati parem arutada oma arstiga.

    Contents