Amerikos akušerių ir ginekologų koledžas

Amerikos akušerių ir ginekologų koledžas

Norėdami tinkamai atlikti Valsalvos manevrą:

  • Uzsiciaupk.
  • Užmerkite nosį.
  • Išspauskite orą taip, lyg pūstumėte balioną.

Valsalva manevras yra paprastas neinvazinis testas, kurį galima lengvai atlikti. Jis yra gana saugus ir veiksmingas padedant pakeisti oro slėgį įprastų skrydžių metu. Jis naudojamas kitokiais tikslais ir turėtų būti vengiama pacientams, turintiems sveikatos sutrikimų, pvz., širdies ar oftalmologinių, pvz., retinopatiją arba intraokulinį lęšio implantavimą.

Ką dar galiu padaryti skrendant lėktuvu?

Eustachijaus vamzdelio disfunkcija pirmiausia gali būti gydoma derinant laiką, Valsalvos manevrus arba autoinsufliaciją (pvz., Otovent). Otoventai – tai nedideli nosies prietaisai, pritvirtinti prie baliono, kurį vaikas pripučia per nosį. Jį galima įsigyti daugumoje mažmenininkų.

Kitas variantas – geriamųjų ir nosies steroidų (budezonido, mometazono, prednizono, metilprednizolono) vartojimas. Geriamiesiems steroidams reikalingas gydytojo receptas. Nereceptiniai nosies steroidai yra lengvai prieinami, tačiau ne visada gali būti veiksmingi skrydžio metu arba prieš jį.

Dekongestantai (pvz., pseudoefedrinas, oksimetazolinas, fenilefrinas) taip pat yra naudingi, bet ne tokie naudingi esant lėtinei Eustachijaus vamzdelio disfunkcijai. Kai kurie gydytojai rekomenduoja išbandyti dekongestantą valandą prieš lėktuvo pakilimą ir valandą prieš nusileidimą.

Turite būti atsargūs ir atsižvelgti į geriamųjų dekongestantų poveikį širdies ir kraujagyslių sistemai bei ankstyvą tachifilaksijos išsivystymą, pastebėtą vartojant nosies užgulimą mažinančius vaistus; apriboti dekongestanto vartojimą iki trumpalaikio simptomų palengvinimo (ty ne ilgiau kaip nuo trijų iki penkių dienų). Kitaip tariant, jei po skrydžio lėktuvu vargina ausis, nevartokite dekongestantų ilgai.

Nosies ir geriamieji antihistamininiai vaistai (pavyzdžiui, Claritin arba Zyrtec) taip pat gali būti naudingi pacientams, sergantiems alerginiu rinitu. Leukotrieno antagonistai (pvz., montelukasto natrio druska, pvz., Singulair) yra naudingi kai kuriems pacientams, kai geriamųjų steroidų negalima vartoti. Visa tai priklauso nuo to, ar prieš skrydį lėktuvu turite alergiją ar nosies užgulimą.

Tinkama gerklų ryklės refliukso (arba rėmens) kontrolė padeda išspręsti Eustachijaus vamzdelio disfunkciją pacientams, kuriems yra susijęs Eustachijaus vamzdelio uždegimas dėl nuolatinių refliukso problemų. Protonų siurblio inhibitoriai, tokie kaip ezomeprazolo magnio (Nexium), rabeprazolo (Aciphex), omeprazolo (Prilosec), vartojami du kartus per dieną, dažnai naudojami lėktuvo skrydžio metu arba maždaug jo metu.

Miringotomija (angos padarymas ausies būgnelyje) su vamzdelio įvedimu skirta sunkiai atspariems pacientams, kuriems yra silpnų simptomų. Tai geriausias sprendimas kai kuriems žmonėms, kurie tiesiog negali atlaikyti atmosferos slėgio pokyčių skrendant lėktuvu.

Ji atliekama retai, nors kai kuriems pacientams už ausies būgnelio susidaro nuolatinis skysčių ar spaudimo atsiradimas, todėl jiems reikia skubios pagalbos, nes vaistai neveikia.

Oro slėgio pokyčiai skrendant lėktuvu gali sukelti skausmą ausyse. Išmokite išlyginti slėgį arba pasikalbėkite su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju apie vaistus ar kitus metodus, kurie padės susidoroti su skausmu Eustachijaus vamzdeliuose.

Be to, prezidentas Bidenas nori išplėsti sveikatos priežiūros aprėptį žmonėms, kurie liko be Medicaid.

Siekdamas sumažinti amerikiečių insulino išlaidas, prezidentas Joe Bidenas antradienį savo kalboje apie Sąjungos padėtį paragino nustatyti naują insulino kainų ribą.

35 USD per mėnesį insulino limitas jau įsigaliojo sausio mėnesį kaip Infliacijos mažinimo įstatymo dalis. Tačiau ši riba taikoma tik vyresnio amžiaus žmonėms, vartojantiems Medicare. Siekdamas tai ištaisyti, Bidenas planuoja paskatinti Kongresą išplėsti 35 USD viršutinę ribą visiems žmonėms, turintiems insulino receptą.

„[…] yra milijonai kitų amerikiečių, kurie nevartoja „Medicare“, įskaitant 200 000 jaunų žmonių, sergančių I tipo cukriniu diabetu, kuriems reikia insulino, kad išgelbėtų savo gyvybes“, – sakė Bidenas.

„Šį kartą baigkime darbą. Apribokime insulino kainą iki 35 USD per mėnesį kiekvienam amerikiečiui, kuriam jo reikia“, – pridūrė jis.

Tačiau šiai priemonei reikės Kongreso paramos, kuri, kai kurių šaltinių teigimu, mažai tikėtina dėl respublikonų kontroliuojamų Atstovų rūmų.

Savo kalboje Bidenas paminėjo kitus savo sveikatos priežiūros pasiekimus, įskaitant teisės aktus, leidžiančius Medicare derėtis dėl vaistų kainų ir apriboti konkrečias vaistinių išlaidas.

Bidenas taip pat sakė, kad dabar daugiau amerikiečių turi sveikatos draudimą nei bet kada anksčiau.

„Rekordiškai 16 milijonų žmonių yra įtraukta į Įperkamos priežiūros įstatymą“, – pareiškė jis.

Jis pažymėjo, kad dėl pernai pasirašyto įstatymo milijonai amerikiečių kasmet sutaupo 800 USD sveikatos draudimo įmokoms. Tačiau ta lengvata nustos galioti po 2025 m.

Šiuo metu amerikiečiai, neturintys sveikatos draudimo per darbdavį, gali kreiptis dėl draudimo per sveikatos priežiūros rinką. Be to, priklausomai nuo pajamų, kai kurie žmonės gali turėti teisę į priemokos mokesčio kreditą, kad sumažintų mėnesinę įmoką. Tačiau siūlomi draudimo planai gali nepadengti visų sveikatos priežiūros išlaidų.

Tie, kurių pajamos atitinka Medicaid programų pajamų tinkamumo ribas, gali kreiptis dėl sveikatos draudimo per valstybines Medicaid agentūras. Paprastai Medicaid naudos gavėjai turi mažas išlaidas.

Tačiau kai kurie žmonės negali sau leisti nemokamų išlaidų, susijusių su rinkos planu, tačiau jų pajamos neatitinka Medicaid tinkamumo reikalavimų. Daugelis paliko be sveikatos draudimo.

Siekiant padėti išspręsti šią problemą, Įperkamos sveikatos priežiūros įstatymo įstatymas išplėtė Medicaid aprėptį visiems suaugusiems nuo 18 iki 65 metų, kurių pajamos siekia 133 % (iš esmės 138 %) federalinio skurdo lygio. Tačiau JAV Aukščiausiasis Teismas nusprendė, kad ši plėtra buvo savanoriška ir valstijos neprivalo to laikytis.

Iki šiol 11 valstybių neįgyvendino Medicaid plėtros, nustatytos Įperkamos priežiūros įstatymu.

Savo kreipimesi Bidenas sakė: „Baigkime darbą, padarykime tas santaupas nuolatines ir išplėskime aprėptį tiems, kurie liko be Medicaid“.

Kadangi dauguma moterų kiekvieną menstruacinį ciklą patiria priešmenstruacinius nuotaikų svyravimus ir nerimą, mokslininkai teigia, kad šie simptomai yra „pagrindinė visuomenės sveikatos problema visame pasaulyje“.

Virdžinijos universiteto medicinos centro mokslininkai nustatė, kad dauguma moterų priešmenstruacinius simptomus patiria kiekvieną menstruacinį ciklą ir šie simptomai reguliariai veikia jų kasdienį gyvenimą.

Vienas iš labiausiai paplitusių simptomų yra nuotaikų kaita arba nerimas, apie kurį per kiekvieną menstruacinį ciklą praneša mažiausiai 61 % visų amžiaus grupių moterų.

"Mūsų tyrimas rodo, kad priešmenstruaciniai nuotaikos simptomai yra neįtikėtinai paplitę visame pasaulyje", – sakė Jennifer L. Payne, MD, tyrimo vyresnioji autorė ir Virdžinijos universiteto medicinos mokyklos reprodukcinės psichiatrijos tyrimų programos direktorė.

Tyrimo metu mokslininkai išanalizavo daugiau nei 238 000 apklausų atsakymų iš 18–55 metų amžiaus moterų iš 140 šalių naudodami Flo programą, kuri padeda moterims sekti menstruacinį ciklą.

Dažniausi simptomai, apie kuriuos pranešta, buvo potraukis maistui, kurį jautė 85,28 % apklausoje dalyvavusių moterų, po to – nuotaikų kaita arba nerimas (64,18 %) ir nuovargis (57,3 %).

Daugiau nei viena iš keturių (28,61 proc.) apklaustų moterų teigė, kad priešmenstruaciniai simptomai trukdė jų kasdieniam gyvenimui kiekvieno menstruacinio ciklo metu.

Tyrimo metu nustatyta, kad vyresnio amžiaus respondentų grupėje simptomų – ​​neblaivumas, mažas lytinis potraukis, miego pokyčiai, virškinimo trakto simptomai, svorio padidėjimas, galvos skausmai, prakaitavimas ar karščio bangos, nuovargis, plaukų pokyčiai, bėrimas ir patinimas – buvo daug dažniau.

Pasak mokslininkų, daugelis šių fizinių simptomų yra susiję su perimenopauze – pereinamuoju periodu į menopauzę, kuriai būdingas nereguliarus menstruacinis ciklas.

Priežastys nežinomos

Tikslios priešmenstruacinio sindromo (PMS) – fizinių ir emocinių simptomų, kuriuos moterys patiria prieš menstruacijas – derinys, priežastys nežinomos.

Tyrėjai mano, kad PMS gali atsirasti dėl hormoninių pokyčių, nes nenėščioms moterims po ovuliacijos pradeda kristi estrogeno ir progesterono kiekis. Hormoniniai pokyčiai gali sukelti serotonino, smegenyse esančios medžiagos, galinčios paveikti nuotaiką ir sukelti fizinius simptomus, trūkumą.

Daugeliui moterų mitybos pokyčiai ir reguliarūs aerobiniai pratimai sumažina PMS simptomus, įskaitant nuovargį ir depresiją.

Tačiau kartais PMS simptomai būna tokie sunkūs, kad sukelia darbo ar asmeninių santykių problemų. Tokie simptomai rodo, kad moteris gali turėti priešmenstruacinį disforinį sutrikimą (PMDD), kurį galima gydyti selektyviais serotonino reabsorbcijos inhibitoriais (SSRI), taip pat vartojamais depresijai gydyti.

Bet kuri moteris gali susirgti PMDD, tačiau didesnė rizika kyla toms, kurių šeimoje yra buvę PMS ar PMDD ir (arba) asmenine ar šeimos istorija buvo depresija ar kiti nuotaikos sutrikimai.

Ištekliai:

UVA sveikata. Priešmenstruacinio nerimo dažnis, nuotaikos svyravimai yra visuomenės sveikatos problema, tyrimo rezultatai .

Moterų sveikatos biuras. Priešmenstruacinis sindromas (PMS) .

Amerikos akušerių ir ginekologų koledžas. Priešmenstruacinis sindromas (PMS) .

Johno Hopkinso medicina. Priešmenstruacinis disforinis sutrikimas (PMDD) .

Paprastai susirgę nesijaučiame pasirengę atlikti savo įprastos veiklos, ypač jei tai viršutinių ar apatinių kvėpavimo takų liga, kurią sukelia virusas. Dažnai jaučiame raumenų skausmus ir nuovargį kartu su kitais simptomais, tokiais kaip nosies užgulimas, sloga, gerklės skausmas, kosulys, švokštimas ir karščiavimas. Bet jei noriu sportuoti, ar tai saugu? Ar būna atvejų, kai neturėčiau sportuoti?

Pagrindiniai pasiėmimai:

  • Tikėtina, kad mankšta sergant kvėpavimo takų liga nepadės arba nepakenks žmogaus atsigavimui ar atsigavimo greičiui.
  • Pratimai turėtų būti atliekami tik tuo atveju, jei asmens simptomai yra virš kaklo, pavyzdžiui, nosies užgulimas ar gerklės skausmas, o ne krūtinės užgulimas. https://animale-me-gummies-official.top/mental-health-challenges-in-men/
  • Pratimai neturėtų būti atliekami, jei asmuo karščiuoja arba turi dehidratacijos požymių.
  • Jei sergate rimtesne liga, pvz., gripu ar COVID, dėl pratimų galite susirgti ir susilpninti imuninės sistemos atsaką.
  • Reguliarus pratimas gali padėti išvengti kvėpavimo takų ligų.

Su amžiumi mažėja plaučių talpa, nebent išlaikėme reguliarų fizinį aktyvumą.

Contents