ChristianaCare предлага $10 000 бонуси за влизане.

ChristianaCare предлага $10 000 бонуси за влизане.

„Оралните антивирусни препарати имат потенциала не само да намалят продължителността на нечий синдром на COVID-19, но също така имат потенциала да ограничат предаването на хората във вашето домакинство, ако сте болни“, каза Тимъти Шейхан, вирусолог от Университета на Северна Каролина , Chapel Hill, който е помогнал за пионерите в тези терапии.

Антивирусните средства вече са основни лечения за други вирусни инфекции, включително хепатит С и ХИВ. Едно от най-известните е Tamiflu, широко предписваното хапче, което може да съкрати продължителността на грипа и да намали риска от хоспитализация, ако се приложи бързо.

„Сериозен проблем“: Здравните служители на Ню Мексико подозират, че двама души са починали от отравяне с ивермектин

Най-малко три обещаващи антивирусни средства за COVID-19 се тестват в клинични изпитвания и резултатите се очакват най-скоро през късната есен или през зимата, каза Карл Дифенбах, директор на отдела по СПИН в Националния институт по алергии и инфекциозни болести, който е наблюдаване на антивирусното развитие.

„Мисля, че ще имаме отговори на какво са способни тези хапчета през следващите няколко месеца“, каза Дифенбах.

Най-големият претендент е лекарство от Merck & Co. и Ridgeback Biotherapeutics, наречено молнупиравир, каза Дифенбах. Това е продуктът, който се тества в процеса на Kellys в Сиатъл. Други две включват кандидат от Pfizer, известен като PF-07321332, и AT-527, антивирусно средство, произведено от Roche и Atea Pharmaceuticals.

Те действат, като пречат на способността на вируса да се репликира в човешки клетки. В случая с молнупиравир, ензимът, който копира вирусния генетичен материал, е принуден да направи толкова много грешки, че вирусът не може да се възпроизведе. Това от своя страна намалява вирусния товар на пациента, съкращавайки времето на инфекцията и предотвратявайки вида опасен имунен отговор, който може да причини сериозно заболяване или смърт.

Само едно антивирусно лекарство, ремдесивир, е одобрено за лечение на COVID-19 . Но се прилага интравенозно на пациенти, които са достатъчно болни, за да бъдат хоспитализирани и не е предназначен за ранна, широко разпространена употреба. За разлика от това, най-добрите изследвани претенденти могат да бъдат опаковани като хапчета.

Маркетинг на ваксини: Реклама, казваща „не се ваксинирайте“ в Северна Каролина, имаше за цел да насърчи обратното

Дело: Лекар, уволнен за даване на остатъци от ваксини срещу COVID-19 на хора с „индийски“ имена, съди за дискриминация

Шеахан, който също е извършил предклинична работа по ремдесивир, ръководи ранно проучване при мишки , което показва, че молнупиравир може да предотврати ранно заболяване, причинено от SARS-CoV-2, вирусът, който причинява COVID-19. Формулата е открита в университета Емори и по-късно придобита от Ridgeback и Merck.

Последваха клинични изпитвания, включително ранен опит с 202 участници миналата пролет, който показа, че молнупиравир бързо намалява нивата на инфекциозния вирус. Главният изпълнителен директор на Merck Робърт Дейвис каза този месец, че компанията очаква данни от своите по-големи изпитания във фаза 3 през следващите седмици и може да поиска разрешение за спешна употреба от Администрацията по храните и лекарствата „преди края на годината“.

Pfizer стартира комбинирано изпитване фаза 2 и 3 на своя продукт на 1 септември , а служители на Atea казаха, че очакват резултати от изпитванията фаза 2 и фаза 3 по-късно тази година.

Ако резултатите са положителни и бъде разрешена спешна употреба за всеки продукт, каза Дифенбах, „разпространението може да започне бързо“.

Това би означавало, че милиони американци скоро ще могат да имат достъп до ежедневно перорално прилагано лекарство, в идеалния случай едно хапче, което може да се приема в продължение на пет до 10 дни при първото потвърждение на коронавирусна инфекция.

„Когато стигнем до там, това е идеята“, каза д-р Даниел Грифин, експерт по инфекциозни болести и имунология в Колумбийския университет. „Да има това в цялата страна, така че хората да го получат в същия ден, в който са диагностицирани.“

Веднъж изоставени поради липса на интерес, пероралните антивирусни лекарства за лечение на коронавирусни инфекции сега са обект на ожесточена конкуренция и финансиране. През юни администрацията на Байдън обяви , че се е съгласила да получи около 1,7 милиона курса на лечение с молнупиравир на Merck на цена от 1,2 милиарда долара, ако продуктът получи спешно разрешение или пълно одобрение. Същия месец администрацията заяви, че ще инвестира 3,2 милиарда долара в Антивирусната програма за пандемии, която има за цел да разработи антивирусни лекарства за пандемията от COVID-19 и след това, каза Дифенбах.

Пандемията даде тласък на дълго пренебрегвани усилия за разработване на мощни антивирусни лечения за коронавируси, каза Шейхан. Въпреки че първоначалният вирус на SARS през 2003 г. изплаши учените – последван от Близкоизточния респираторен синдром или MERS през 2012 г. – изследователските усилия се забавиха, когато тези огнища не продължиха.

„Комерсиалният стремеж за разработване на каквито и да е продукти просто се изпари“, каза Шейхан.

Широко достъпните антивирусни лекарства ще се присъединят към терапиите с моноклонални антитела, които вече се използват за лечение и предотвратяване на сериозни заболявания и хоспитализации, причинени от COVID-19. Произведените в лаборатория моноклонални антитела, които имитират естествената реакция на организма към инфекция, са по-лесни за разработване, но трябва да се дават предимно чрез интравенозни вливания.

Федералното правителство покрива разходите за повечето моноклонални продукти на 2000 долара на доза. Все още е твърде рано да се знае как може да се сравни цената на антивирусните лекарства.

Подобно на моноклоналните антитела, антивирусните хапчета не биха били заместител на ваксинацията, каза Грифин. Те биха били друг инструмент за борба с COVID-19. „Хубаво е да имаш друга възможност“, каза той.

Едно предизвикателство при бързото разработване на антивирусни лекарства е набирането на достатъчно участници за клиничните изпитвания, във всяко от които трябва да се включат много стотици хора, каза д-р Елизабет Дюк, научен сътрудник на Фред Хъч, наблюдаващ неговото изпитване с молнупиравир.

Участниците трябва да бъдат неваксинирани и да бъдат включени в изпитването в рамките на пет дни след положителен тест за коронавирус. Всеки ден стажантите правят по 100 обаждания на новопозитивни за коронавирус хора в района на Сиатъл – и повечето казват „не“.

„Най-общо казано, има много недоверие относно научния процес“, каза Дюк. „И някои от хората говорят доста гадни неща на стажантите.“

Изчезна твърде рано: Бременната неваксинирана медицинска сестра и нейното неродено „мило момиченце“ умират от COVID

Почти дядо: Мъж от Флорида умира от COVID-19 само минути преди да се роди първото му внуче

Ако антивирусните хапчета се окажат ефективни, следващото предизвикателство ще бъде разширяването на система за разпространение, която може да ги достави бързо на хората веднага щом тестът им е положителен. Грифин каза, че ще отнеме нещо подобно на програмата, създадена миналата година от UnitedHealthcare, която ускори комплектите Tamiflu на 200 000 рискови пациенти, включени в плановете на Medicare Advantage на застрахователя.

Представители на Merck прогнозираха, че компанията може да произведе повече от 10 милиона курса терапия до края на годината. Atea и Pfizer не са публикували подобни оценки.

Още по-обещаващо? Проучвания, оценяващи дали антивирусните средства могат да предотвратят инфекция след излагане.

„Помислете за това“, каза Дюк, който също наблюдава профилактично изпитване. „Можете да го дадете на всеки в едно домакинство или на всеки в училище. Тогава говорим за връщане към, може би, нормален живот.

KHN (Kaiser Health News) е национална редакция, която произвежда задълбочена журналистика по здравни въпроси. Заедно с Анализа на политиката и анкетирането, KHN е една от трите основни оперативни програми на KFF (Family Kaiser Foundation). KFF е дарена организация с нестопанска цел, предоставяща информация по здравни проблеми на нацията.

Дън! Дън! Дън! Звук на звънец за повикване. Пациентът има нужда от нещо. Дън! Дън! Дън! Същото прави и друг.

Изглежда, че алармите винаги се включват в отделението за COVID-19, тъй като болниците отново се справят с скок. Полин Носенас все още ги чуваше часове по-късно у дома под душа, дори когато се опитваше да отмие дългия, ужасен ден. Изглежда никога няма достатъчно време за нея или която и да е от сестрите да отговори на всички.

БИП! БИП! БИП! Брещящата аларма на сърдечен монитор също сега живееше в съзнанието й, дори когато се опитваше да заспи. Заради броя на пациентите, за които се грижи, чувстваше, че понякога е принудена да пренебрегва някои. Често изглеждаше твърде опасно.

Пинг! Уведомлението за текст. Часът е 5:30 сутринта и мениджърът на медицинска сестра на ChristianaCare информира Носенас, че отново е в отделение за COVID-19 за предстоящата си смяна. Това вероятно означаваше грижа за четирима пациенти, може би повече. В средата на корема й се образува ямка.

ДЕЛТА В ДЕЛАУЕР: Дори и с щатски и федерални мандати, ще получат ли ваксинацията неваксинираните здравни работници?

В продължение на 18 месеца медицинските сестри се опитваха да отблъснат вирус, който само затегна смъртоносната си хватка. Жителите на Делауеър, предимно неваксинираните, сега идват по-болни заради Делта варианта. Тези здравни работници се оказват в окопите всеки ден, без да им се вижда краят.

Това е създало сестринска криза в Делауеър, според интервюта с повече от дузина настоящи и бивши болнични сестри. Хоспитализациите са се увеличили пет пъти от 1 август насам – най-високият им брой от февруари насам – и положителният процент на инфекции в щата се покачва. Beebe и TidalHealth обявиха в понеделник, че здравните системи временно ще спрат плановите операции поради нарастването на хоспитализациите.

Въпреки че Носенас е работил в най-голямата здравна система в Делауеър за по-малко от два месеца, медицинските сестри на ChristianaCare – някои от които са работили в болницата от близо 20 години – разказаха за подобен опит: Здравната система, подобно на други болници в Делауеър, се бори с недостиг на персонал, до точка, в която изтощените медицински сестри жонглират с повече пациенти, отколкото смятат за безопасно.

„Вече не мога да понасям да работя в тези опасни среди, поставена съм във всяка смяна“, пише Носенас в писмото си за напускане, което тя споделя с Delaware Online/The News Journal.

„Не съм от тези, които нарушават договорите си за пътуване и никога преди това не съм го правила“, каза тя. „Аз съм на края на моето въже и се надявам, че всички разбирате.“

Здравните работници казват, че много медицински сестри ще работят за други болници, където здравните системи предлагат по-добро заплащане и значителни бонуси при подписване. Болниците в Делауеър също предлагат петцифрени бонуси за подписване и други финансови стимули за попълване на смени. ChristianaCare предлага $10 000 бонуси за влизане.

Някои медицински сестри стават пътуващи медицински сестри, в които работят за болници в цялата страна – понякога печелят повече от два пъти предишната си заплата на пълен работен ден. А други напускат професията изцяло, цитирайки прегаряне и проблеми с психичното здраве.

Изследвания, публикувани по време на пандемията, показват, че медицинските сестри са изправени пред нови нива на страдание.

БОРБА С ПАНДЕМИЯТА: Делауеър похарчи милиони за тестване на вируси в училище. Като започне училище, почти никой не го използва.

В изявление Уейн Смит, президент и главен изпълнителен директор на Асоциацията по здравеопазване в Делауеър, призна, че здравните системи, подобно на други в цялата страна, са „изправени пред предизвикателства с персонала, тъй като хоспитализациите за COVID-19 отново се увеличават“.

„Изключително сме благодарни на болногледачите, които понастоящем работят в болници в Делауеър, че продължават да работят над и отвъд в предоставянето на безопасни грижи за всички, които влизат при нас по време на пандемията COVID-19“, каза той.

ChristianaCare предостави три медицински сестри в интензивното отделение на разположение за съвместно интервю за тази история. Тези медицински сестри признават универсалното прегаряне сред здравните работници. Но те също похвалиха здравната система за това, че е „елитна“ в подкрепата, която предоставя на медицинските сестри по време на пандемията.

News Journal разговаря с 15 настоящи и бивши медицински сестри в ChristianaCare, Bayhealth и TidalHealth. News Journal се съгласи да не публикува имената им, защото се страхуваха да бъдат уволнени или други последици за работата.

maasalong-official.top

Много медицински сестри, с които се свърза The News Journal за тази история, отказаха да бъдат интервюирани, също и от опасения, че ще бъдат уволнени, ако говорят честно за условията на труд в болниците.

Тези проблеми с персонала нараняват пациентите в големи и малки отношения. Медицинските сестри казват, че понякога не могат да им помогнат да се изкъпят, да участват с тях в смислени разговори или да отговарят на телефона, за да информират членовете на семейството си.